Міжвузівський круглий стіл на тему: Роль парламенту в організації державної влади: Україна і світ
Ще давньокитайський філософ та політичний діяч Конфуцій казав: «Якщо вдосконалюєш себе, то хіба буде важко управляти державою? Якщо ж не можеш удосконалити себе, то як же зможеш удосконалити інших людей?». Під таким девізом 18 травня 2017 року кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства Навчально-наукового інституту права УДФСУ провела Міжвузівський круглий стіл на тему: Роль парламенту в організації державної влади: Україна і світ.
Кординаторами дискусії були: старший викладач, заступник директора ННІ права з виховної роботи, заступник завідувача кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства з наукової роботи К.В. Глущенко; старший викладач, заступник зав. кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства з навчально-методичної роботи А.Ю. Бабенко; к.ю.н., к.іст.н., доцент, професор кафедри М.Ф. Анісімова;. к.ю.н., доцент, доцент кафедри Н.Г. Яцишин; старший викладач О.А. Павлюх.
Серед учасників – студенти та курсанти Університету ДФС України, які представили ННІ права, Факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції та ННІ економіки, оподаткування та митної справи; Національної академії ДПС України імені Богдана Хмельницького, Факультет правоохоронної діяльності; Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Національного авіаційного університету; Національного університету «Одеська юридична академія», Факультет адвокатури; Національної академії СБУ.
Обговорювали такі проблемні питання: Парламент – орган законодавчої влади; Парламентаризм та його роль в організації державної влади; Зовнішня та внутрішня структура парламенту та їх вплив на якість роботи; Способи формування парламенту та його палат; Підстави припинення діяльності парламентів; Порядок роботи парламенту; Законодавчий процес: проблеми та шляхи їх вирішення; Основи правового статусу парламентарія в Україні та світі; Види відповідальності парламентаріїв. Сучасний спосіб організації влади та управління справами держави потребує перегляду та реформації. Останнім часом у більшості зарубіжних країн відзначається тенденція щодо значного зростання ролі парламенту в організації державної влади. Підтвердженням цього є виникнення нового явища парламентаризму як системи взаємодії держави та суспільства, за якої провідне місце належить парламенту, який володіє представницькими, законодавчими, контролюючими та іншими повноваженнями та виступає гарантом захисту інтересів народу, нації.
Варто наголосити на тому, що парламент – це загальнодержавний, представницький, колегіальний орган основною функцією якого є здійснення законодавчої влади, яка розглядається як виключне право та можливість встановлювати найбільш загальні правила поведінки та видавати нормативні акти, які мають велику юридичну силу. На сьогодні парламенти діють більше ніж у 160 країнах світу. Отже, тема участі парламенту у владі є надзвичайно актуальною та цікавою адже різні за формами правління держави по різному обумовлюють статус парламенту у своїх конституціях та визначають його компетенцію.
За результатами участі та з нагоди святкування Дня науки, керівництво ННІ права УДФСУ, викладачі кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства відзначили грамотами і подяками кращих науковців НТСК кафедри, кращих доповідачів та учасників дискусії, вручили сертифікати учасників та побажали усім нових відкриттів, неперевершених звершень на науковій ниві задля добробуту українського народу та в ім’я процвітання України.