top of page

На круглому столі обговорено проблеми судової медицини та психіатрії в контексті захисту прав людини


12 травня в Університеті ДФС України відбулося засідання круглого столу: «Проблеми судової медицини та психіатрії в контексті захисту прав людини».

На круглому столі обговорені актуальні теоретичні та практичні проблемні аспекти судово-експертної діяльності, її нормативно-правове, науково-методичне, організаційно-управлінське та інформаційне забезпечення, а також застосування спеціальних знань у протидії злочинності, участь спеціалістів при проведенні слідчих (розшукових) дій та інші питання.

Серед учасників організаційного комітету були: завідувач кафедри цивільного права та процесу ННІ права, д.ю.н., професор, с.н.с. І.В. Чеховська; заступник директора ННІ права, к.ю.н., доцент Н.А. Жерж; заступник завідувача кафедри кримінального процесу та криміналістики, к.ю.н., доцент Л.В. Омельчук та інші.

Учасниками наукового заходу порушено питання про важливість об’єктивізації та впровадження єдиних критеріїв оцінювання результатів діяльності державних спеціалізованих науково-дослідних установ судових експертиз, які можуть бути використані для вдосконалення процесу прийняття рішень, системи звітності та процесів державного управління експертним забезпеченням правосуддя. Розглянуто питання розвитку криміналістичної техніки з урахуванням прогресу в різних галузях науки й техніки, їх взаємозв’язків і взаємодій з потребами слідчої, експертної, оперативно-розшукової й судової практик.

Поряд з тим, розглядалися питання щодо необхідності вирішення одного із головних завдань демократичної держави – створення та розвиток правових інститутів, які б забезпечували права й свободи громадянина та безвідмовне спрацьовування механізмів викоренення такого негативного явища як корупція. Протидія корупції здійснюється багатьма засобами, серед яких судова експертиза має важливе значення, оскільки є одним із джерел доказування при розслідуванні справ про корупцію в будь-яких формах її прояву. В аспекті недопущення корупції обговорено, зокрема, питання про співвідношення поняття суб’єкта судової експертизи (головного суб’єкта судово-експертної діяльності) та суб’єкта відповідальності за корупційні правопорушення.

На засіданні круглого столу відбувся ґрунтовний обмін думками з актуальних проблем, що існують в Україні та зарубіжних державах на сучасному етапі розвитку судової медицини та психіатрії в контексті захисту прав людини. Учасники засідання підтримали необхідність розширення міжнародних відносин у галузі судової медицини, що мають бути побудовані на засадах співробітництва органів державної влади та судово-експертних установ різних держав. Відзначено основні досягнення в галузі судової медицини, обговорено проблеми її розвитку, запропоновано шляхи їх вирішення.


ВИБІР РЕДАКТОРА
СВІЖІ НОВИНИ
АРХІВ
bottom of page