top of page

Презентація студентських робіт з історії Університету ДФС України


15 березня з нагоди 95-ої річниці навчального закладу та 40-річчя музею історії в актовій залі відбулась презентація студентських робіт з історії Університету ДФС України для студентів 1 курсу Навчально-наукового інституту права. Зі вступним словом виступила завідувач музею Ольга Іванівна Підлісна, яка повідомила, що в Університеті ДФС України значна увага приділяється національно-патріотичному вихованню студентів і курсантів, і важливу роль у цьому відіграє музей історії навчального закладу. Роботу музею координує Рада музею.

Історія музею Університету розпочинається з 1975 року. За ініціативи директора технікуму Володимира Івановича Павленка 23 лютого 1976 року в нашому навчальному закладі (Ірпінському індустріальному технікумі) був відкритий музей Великої Вітчизняної війни.

Очолив роботу зі створення музею викладач технікуму, учасник Великої Вітчизняної війни Петро Семенович Овчар (був завідувачем музею до 1997 року).

Музей історії навчального закладу сприяє формуванню у молодого покоління любові до рідної землі, свого народу, навчального закладу. Важливе місце в історії музею займає організація екскурсій для абітурієнтів під час Днів відкритих дверей, для учасників Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій, студентів та курсантів навчального закладу.

Музей - це науково-дослідний та культурно-освітній заклад, створений для вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини.

Основними напрямами діяльності музеїв є науково-дослідна, культурно-освітня діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, реставраційна, виставкова, пам'яткоохоронна робота, а також діяльність, пов'язана з науковою атрибуцією, експертизою, класифікацією, державною реєстрацією та усіма видами оцінки предметів, які можуть бути визначеними як культурні цінності, з метою включення до Музейного фонду України.

При музеї історії навчального закладу створено групу екскурсоводів, які підготували та презентували історичні дослідження за такою тематикою:

  1. Історія навчального закладу за період 1921-1932 роки. Український торфовий технікум ім. Артема.

  2. Історія навчального закладу за період 1932-1941 роки. Ірпінський торфовий технікум.

  3. Історія навчального закладу у період військового часу 1941-1944 роки. Ірпінський політехнічний технікум.

  4. Історія навчального закладу у період 1944-1961 роки. Ірпінський гірничо-паливний технікум.

  5. Історія навчального закладу у період 1961-1990 роки. Ірпінський індустріальний технікум.

  6. Історія навчального закладу у період 1990-1996 роки. Ірпінський індустріальний коледж. Державний фінансово-промисловий коледж.

  7. Історія навчального закладу у період 1996-2006 роки. Український фінансово-економічний інститут. Академія державної податкової служби України. Університет державної податкової служби України.

  8. Історія навчального закладу у період 2006-2016 роки. Національний університет державної податкової служби України.

  9. Історія навчального закладу у період з 2016 року. Університет ДФС України.

  10. Історія музею навчального закладу.

Слід зазначити, що на цьому заході були присутні ветерани навчального закладу, зокрема: Сластьоненки Олександр Андрійович та Ольга Іванівна, Ляшенко Юрій Іванович, Полешко Віра Пилипівна, Савінов Євген Олександрович, Готра Олена Броніславівна а також голова комісії по роботі з молоддю ДФС України Єгарміна Валентина Дмитрівна


ВИБІР РЕДАКТОРА
СВІЖІ НОВИНИ
АРХІВ
bottom of page