top of page

Нові перспективи сучасних інтерактивних технологій в дистанційному навчанні. Кейс-методи


6 грудня 2016 року відбувся міжкафедральний науковий семінар на тему: «Сучасні засоби дистанційної освіти (інтерактивні засоби, кейс-методи)». Організатором даного наукового заходу займалася кафедра інформаційних систем і технологій Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та менеджменту під керівництвом зав. кафедрою В.А. Одинця.

Сучасні інформаційні технології відкривають нові перспективи для підвищення ефективності освітнього процесу. Змінюється сама парадигма освіти. Велика роль надається методам активного пізнання, самоосвіті, дистанційним освітнім програмам.

Електронне навчання дає право проходити весь курс у власному темпі. Це дозволяє уникати пропусків у процесі вивчення, у випадках, якщо студент повинен відірватися від курсу через зовнішні проблеми або просто не вловлює зміст сказаного викладачем. Психологічно, елемент «власний темп» - одна з тих особливостей, що робить дистанційне навчання таким ефективним.

Найактивніші першокурсники мали можливість висловити власний погляд на застосування кейс-методів (Case study), як форми інтерактивного навчання майбутніх фахівців, який полягає у використанні конкретних випадків (ситуацій, історій, тексти яких називаються «кейсом») для спільного аналізу, обговорення або вироблення рішень студентами з певного розділу навчання дисципліни.

У доповідях студенів були представлені цікаві матеріали, які ознайомили весь колектив семінару з вагомим потенціалом цінності кейс-методу, який полягає в тому, що він одночасно відображає не тільки практичну проблему, а й актуалізує певний комплекс знань, який необхідно засвоїти при вирішенні цієї проблеми, а також вдало суміщає навчальну, аналітичну і виховну діяльність, що безумовно є діяльним і ефективним в реалізації сучасних завдань системи освіти.

Так, під керівництвом доцента кафедри, к.п.н. В.О. Ніжегородцева студенти підготували яскраві, інформаційно-насичені та дуже цікаві презентації згідно теми семінару. Дуже цікавим доповідями виявилися матеріали Поліни Тєрєхової і Ніки Речиць та Поліни Кабанової і Тетяни Сокирко студенток групи ЕПБ-16-1.

Під час даного наукового заходу студенти мали можливість відповідати на запитання один-одного та керівника семінару, висловлювати свою думку та відстоювати власні погляди у використанні дистанційних навчальних курсів в системі дистанційного освіти.

Захід приніс усім багато приємних емоцій та вражень, а першокурсники спеціальності 051 – «Економіка» та 076 – «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» зробили перші кроки в розвитку своєї наукової діяльності.

Розвиток методу кейс-стаді наштовхнув студентів до бажання продовжити вивчати представлену тему, а також до проведення подальших науково-методологічних та прикладних досліджень з використанням комп’ютерних і телекомунiкацiйних технологiй, якi забезпечують iнтерактивну взаємодiю викладачiв та студентiв.

Щиро вітаємо всіх учасників даного заходу і бажаємо їм подальшого наукового розвитку і підкорення нових цікавих професійних ідей.


ВИБІР РЕДАКТОРА
СВІЖІ НОВИНИ
АРХІВ
bottom of page