Чорні крила голодомору…
Горить свіча
і огортається журбою.
Осінній день промерзлою ходою
у серце стука.
Пам’ять про померлих.
Замучених голодним тридцять третім.
(А.Панасюк))
До Дня пам’яті жертв голодомору 23 листопада в Науковій бібліотеці відбувся захід «Чорні крила голодомору».
28 листопада 2006р. за поданням Президента В.А. Ющенка Верховна Рада України ухвалила закон «Про голодомор 1932-1933рр. в Україні», в якому голодомор кваліфіковано як акт геноциду українського народу. Факт геноциду визнано 14 країнами світу.
22 місяці голоду – штучного, рукотворного. Він став глобальною катастрофою 20 сторіччя. З тих далеких 30-х років промовляє до нас правда народу, розіпнута на хрестах його доля, через свідчення очевидців, зі сторінок художніх творів.
Пам’ятаємо, що зимою 1932-1933 років помирало в Україні 17 чоловік на хвилину, 25 тисяч людей щодня…
До уваги присутніх було запропоновано перегляд відеоролика про музей пам’яті жертв голодомору, створений у 2009 році на території дитячого концтабору смерті в м. Миргород, автором якого є Микола Кузьменко (випускник нашого університету).
В рамках заходу відбулася презентація книги О.П. Джуня «Чорні роки Миргородщини» – унікальне видання, яке об’єднало в собі факти та свідчення про події голодомору 1932-1933 років.
Серед запрошених гостей була присутня жива легенда нашого міста, ветеран Другої світової війни, почесний громадянин м. Ірпеня, жінка, яка сама пережила роки голодомору –Валентина Гаврилівна Кулініч.
Також з промовами виступили: історик та ветеран навчального закладу О.І. Сластьоненко; к.ю.н., доцент кафедри фінансового права О.О. Сластьоненко; к.філол.н., доцент кафедри сучасних європейських мов С.М. Романчук; директор Наукової бібліотеки; к.е.н., доцент кафедри техногенно-екологічної безпеки С.Я. Цимбалюк.
Присутні мали можливість ознайомитися з цікавою тематичною книжковою виставкою «Минувшини пекучий біль» (Г.Л. Павленко, Н.М.Сахута).
Активну участь брали студенти ННІ економіки, оподаткування та митної справи: Анастасія Шрамковська, Віта Сайчишина, Марина Скаженник (гр. ЕПБі – 15-2). Акторську майстерність проявили студенти ННІ обліку, аналізу і аудиту Ірина Тимощук та Антоніна Козленко (ОБП – 13-3).
Вже стала традицією співпраця факультету податкової міліції з Науковою бібліотекою. З великим натхненням виступали курсанти: Сергій Губенко, Світлана Прокопчук, Дар’я Давидець. Висловлюємо подяку за сприяння у проведенні заходу в.о. начальника відділення з виховної та соціально-психологічної роботи В.Л. Грищуку (факультет підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції).
Організували та підготували програму співробітники бібліотеки: К.Ф. Нікуліна, М.І. Кочур, С.Ж. Йовженко.