Робота фотографа цікава, творча і десь романтична…
Як зазначають фахівці, про економіку, особливо українську, писати справді складно. Але журналісти, які це освоюють, стають членами, так би мовити, ексклюзивного клубу. Адже не так багато в Україні журналістів, які здатні написати не просто замітку, а хороший глибокий текст, розібравшись у всіх наземних і підземних течіях українського бізнесу, ринку та політики. Не менш важливою і складною є робота фотокореспондента.
В рамках чергового засідання Клубу економічної журналістики, 16 листопада відбулась зустріч студентів із фоторепортером газети «Ірпінський вісник» Володимиром Шиловим. Які принципи відбору фотографій, скільки їх повинно бути в репортажі, які існують прийоми подачі фоторепортажу на газетній, журнальній шпальті – про це та багато іншого розповів присутнім відомий фотограф.
«Робота фотокореспондента – це свого роду мистецтво. Тільки справжній професіонал зможе розгледіти незвичайні деталі в повсякденному житті і встигнути зафіксувати незвичайні миті, – зазначив пан Володимир. – Також, безсумнівний супутник професії – це терпіння. На перший погляд може здатися, що для початку кар'єри фотографа достатньо купити професійний фотоапарат, і знімати все підряд. Можливо, для аматорської зйомки так і є, але у професіонала левова частка часу йде на підготовчий процес». Крім професійних навичок фахівець повинен володіти уявою і відмінним смаком, щоб фотографії виходили якісними і виразними. Сучасні технології дозволяють змінювати знімок до невпізнання: редагувати деталі, наносити фон, колір і текстуру.
Після короткого «теоретичного» екскурсу, Володимир Шилов продемонстрував слухачам Клубу підбірку своїх фото, розповівши цікавинки про їх створення.
По завершенні зустрічі юні журналісти мали можливість поставити питання чи просто зарядитись «порцією» позитивної енергії гостя.