Спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень ДФС України: напрями діяльності та спів
11 листопада 2016 р. в рамках співпраці Університету ДФС України та Державної фіскальної служби України в адміністративному приміщенні Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС України (далі – СЛЕД ДФС України) відбулась робоча зустріч її керівного складу з викладачами кафедри митної справи Університету ДФС України в особі: професора О.П. Гребельника, в.о. зав.кафедри О.Є. Сушкової, доцентів Т.В. Микитенко, О.В. Поденежка та ст.викладача І.І. Хлєбнікової.
Зустріч було розпочато зі вступного слова Юлії Леонідівни Шадевської – начальника Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС, яка підкреслила важливість співпраці ДФС з Університетом з метою реалізації практичної складової у освітньому процесі. Вона проінформувала щодо структури та напрямків діяльності СЛЕД ДФС України, окреслила основні проблемні питання, з якими працює лабораторія.
В рамках зустрічі була проведена екскурсія, під час якої викладачі кафедри були ознайомлені з основними завданнями Спеціалізованої лабораторії, що полягають в забезпеченні реалізації державної податкової та митної політики під час перетину товарами та іншими предметами митного кордону України, а також участі у боротьбі з правопорушеннями податкового та митного законодавства під час здійснення експортно-імпортних операцій; проведенні досліджень та здійснення експертної діяльності у податковій та митній сферах; здійсненні відповідно до законодавства попередньої оцінки майна, вилученого, конфіскованого за порушення митного та податкового законодавства.
Сьогодні до складу Спеціалізованої лабораторії входять 9 підрозділів з питань експертизи і досліджень, розташовані в містах Києві, Дніпропетровську, Львові, Одесі, Харкові, Ужгороді та Сєвєродонецьку.
Підрозділи Спеціалізованої лабораторії забезпечені сучасним технічним обладнанням та професійним кадровим потенціалом.
Спеціалізована лабораторія виконує широкий спектр експертиз і досліджень, серед яких: експертиза наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, лікарських засобів та препаратів, товарознавча експертиза, дослідження документів, грошей, балістична експертиза, комплексне дослідження транспортних засобів та документів, що їх супроводжують, дослідження харчових продуктів, хімічних речовин та матеріалів, нафтопродуктів, пально-мастильних матеріалів, металів, сплавів та виробів з них тощо. Щороку експертами проводиться в середньому 40 тисяч експертиз та досліджень.
Під час зустрічі були обговоренні подальші шляхи співпраці кафедри митної справи з СЛЕД ДФС України, зокрема заплановані екскурсії для студентів Навчально-наукового інституту економіки, оподаткування та митої справи та проведення окремих лабораторних занять на базі СЛЕД ДФС України, що створить умови для більш якісної підготовки студентів Університету та наближення освітнього процесу до потреб ДФС України.