«Хто володіє інформацією, той володіє світом!»
9 листопада, за ініціативи завідувача кафедри інтелектуальних управляючих та обчислювальних систем ННІ інформаційних технологій та менеджменту Анатолія Олександровича Антонюка, відбулась відкрита лекція для студентів спеціальності «Комп’ютерні науки» за участі директора Департаменту охорони державної таємниці, технічного та криптографічного захисту інформації Державної фіскальної служби України Володимира Ілліча Гвоздінського.
Захід розпочався зі вступного слова ректора Університету ДФС України Павла Володимировича Пашка, проректора з навчальної роботи Олега Анатолійовича Шевчука, та директора Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та менеджменту Сергія Петровича Ріппи.
На заході також були присутні: заступник директора ННІ ІТМ І. Д. Погорєловська, завідувач кафедри інтелектуальних управляючих та обчислювальних систем А.О. Антонюк, завідувач кафедри економічної кібернетики В.М. Антоненко, к.е.н., доцент О.В. Редич, ст. викладач Н.М. Воровченко та ін.
Величезну увагу лекції приділіли студенти як перших, так і четвертих курсів, оскільки проблема захисту інформації є досить актуальною для майбутніх ІТ-спеціалістів.
Володимир Ілліч розпочав лекцію з історичних прикладів передачі та захисту інформації. Він розповів про комплексну систему захисту інформації, зазначив основні технології захисту, зауважив, що в даний час розробка спеціалізованого програмного забезпечення повинна обов’язково бути узгоджена з політикою захисту.
Під час лекції студенти активно залучалися до обговорень, показували чудові знання з даної теми, ставили запитання.
Спеціаліст з інформаційного захисту наводив практичні приклади технологій захисту інформації, в тому числі ті, які використовуються в органах Державної фіскальної служби України.
Окрім цього, студенти IV курсу групи КБ-13-1 Н. Захарчук, О. Дулова, Р. Литвак та А. Проворний підготували мультимедійні презентації та розповіли цікаві факти з технологій захисту інформації.
Загалом даний захід викликав чудові емоції, оскільки наші студенти дізналися багато нового, змогли показати свої знання з даної тематики та поспілкуватися з чудовим практиком.
ННІ ІТМ разом з ректором Університету зазначили, що з задоволенням й надалі будуть запрошувати спеціалістів ІТ-сфери до Університету, оскільки такі заходи викликають величезну зацікавленість як у студентів, так і у викладачів.