В стінах Університету відбувся міжнародний семінар зі спрощення процедур торгівлі і концепції «єдино
20 жовтня в Університеті ДФС України (далі – Університет) відбувся Міжнародний семінар зі спрощення процедур торгівлі і Єдиного вікна на тему: «Покрокове створення національного «єдиного вікна» та гармонізація даних в Україні у відповідності з міжнародними та європейськими стандартами», організований Європейською економічною комісією Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН) та урядом України у співтоваристві з місією Євросоюзу щодо допомоги Молдові та Україні в облаштуванні кордонів; Єврокомісією та Всесвітньою митною організацією.
Серед поважних гостей семінару були: заступник директора Департаменту організації митного контролю ДФС України Олександр Андрійович Центнарук; перший проректор з перспективного розвитку та інновацій Університету Валерія Юріївна Прокопенко; представник Всесвітньої митної організації Тежо Козума; представники Європейської Комісії – Жан-Люк Делькур та Захуані Саадауі; регіональний радник ЄЕК ООН – Маріо Апостолов та заступник директора Департаменту податкової, митної політики Міністерства фінансів України Олександр Петрович Москаленко.
На семінарі були обговорені питання концепції національного «єдиного вікна» та пілотні проекти в Україні, а також міжнародні стандарти та необхідність поетапного планування «єдиного вікна». Адже питання спрощення процедур торгівлі набувають все більшого значення в умовах інтеграції України в європейські і світові ринки. На сьогоднішній день у світі є досить потужний міжнародний інструментарій. Одним із інструментів вирішення проблем спрощення процедур торгівлі є створення механізму «єдиного вікна», завдяки якому інформацію та/або документи можна представляти тільки один раз з використанням єдиного пропускного каналу. «Єдине вікно» у цьому контексті визначається як механізм, що дозволяє сторонам, які беруть участь у торговельних і транспортних операціях, представляти стандартизовану інформацію і документи з використанням єдиного пропускного каналу в цілях виконання всіх регулюючих вимог, які стосуються імпорту, експорту і транзиту.
Таким чином, учасниками семінару зазначено, що впровадження технології «єдине вікно» значно спрощує взаємодію між перевізниками та державними контролюючими органами і скорочує бюрократичні обмеження для переміщення товарів через кордони, а також прискорює спрощення потоків інформації між торговими підприємствами і державними органами, що дає відчутний виграш всім учасникам транскордонної торгівлі.