Компетентнісна складова сучасної професійної підготовки випускників
- Кафедри УДФСУ
- 26 мая 2016 г.
- 1 мин. чтения







Основною метою вищої освіти є підготовка кваліфікованого випускника відповідного рівня та профілю, конкурентноздатного на ринку праці, компетентного, який вільно володіє професією та орієнтується в суміжних галузях діяльності, готового до постійного професійного росту, соціальної та професійної мобільності. Одним із шляхів вирішення зазначеної проблеми є оновлення вищої освіти, перенесення уваги з процесу навчання на його результат, орієнтація змісту й організації навчання на компетентнісний підхід і пошук ефективних механізмів його запровадження.
З огляду на це, 26 травня відбулась онлайн-конференція між науково-педагогічними працівниками Університету на чолі з в.о. ректора П.В. Пашком та науковими співробітниками НДЦ митної справи.
Зокрема, Павло Володимирович зазначає, що нові стандарти можуть конкретизувати кваліфікаційні вимоги до випускника вищої школи за допомогою докладної характеристики об’єктів і різних видів професійної діяльності майбутнього працівника фіскальної служби. Кожен стандарт повинен містити компетентнісну модель випускника, що складається з конкретних професійно-особистісних характеристик та забезпечувати спроможність спеціаліста відповідати новим, актуальним запитам ринку. Також, в.о. ректора зачепив актуальну тематику стосовно підтвердження компетентності спеціаліста, а саме отримання сертифікатів відповідно пройденим курсам. На його думку, це було б вагомою перевагою серед випускників інших вишів і значно підвищило ймовірність отримання посади під час працевлаштування
Проректор з навчальної та виховної роботи О.А. Шевчук додав, що для того щоб компетентнісний підхід повною мірою став реальними, необхідне наближеня його ідей на педагогічний процес. Оскільки особливістю компетентнісного підходу є нова мета навчання, очевидним стає те, що відповідно до неї мають бути адаптовані всі компоненти навчального процессу.