top of page

На черговому Міжвузівському науково-практичному семінарі обговорили тенденції та перспективи формува


13 травня відбувся VI Міжвузівський науково-практичний семінар: «Тенденції та перспективи формування професійної лексики». Семінар є традиційним, адже проводиться шостий рік поспіль. Тема є актуальною, оскільки передбачає обговорення лінгвокультурологічних та соціокультурних аспектів філології; культури наукової мови; методологічних аспектів вивчення професійної лексики у вищих навчальних закладах.

Після завершення пленарного і секційних засідань семінару я поцікавилася в учасників та гостей їхніми враженнями. Марина Березан, студентка групи ФБ 15-2 зазначає: «Мені дуже сподобалася конференція, теми, про які я навіть не замислювалася раніше, дуже вразили мене. Я залишилася задоволена». У свою чергу, Анастасія Рибалкіна, студентка групи ФБ 15-2 каже: «Конференція була дуже корисною та інформативною для мене, і, мабуть, для всіх присутніх. Особливо мене зацікавила тема стосовно ґендерного. Конференція наштовхнула мене на подальше дослідження цієї проблеми».

Олена Малахова, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української мови, директорка Ґендерного центру Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, експертка Ґендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА», членкиня робочої групи з питань політики ґендерної рівності та протидії дискримінації у сфері освіти Міністерства освіти і науки України та Ірина Міньковська, студентка Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, асистентка Ґендерного інформаційно-аналітичного центру «КРОНА» сказали: «Сьогодні нарешті реалізувалася давноочікувана мрія – побувати на міжвузівському науково-практичному семінарі «Тенденції та перспективи формування професійної лексики», про який чула від колег багато захопливих відгуків. Атмосфера уваги й турботи оточила нас буквально з першого кроку – як тільки ми ступили з автобуса на ірпінську землю, нас зустрів студент і, проводжаючи до конференц-зали, розважав приємною бесідою. І надалі ми щохвилини почувалися дорогими гостями – і реєстрація, і кава-паузи, і підготовка до виступів були організовані якнайкраще. Не менше позитивних емоцій викликало і наповнення семінару: в одній затишній залі мали змогу поспілкуватися видатні лінгвісти й лінгвістки з Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України, викладацтво мовознавчих дисциплін та студентство найрізноманітніших спеціальностей, чия дослідницька увага торкається професійної лексики. У демократичній продуктивній обстановці обговорювалися актуальні питання розвитку професійної лексики в українській мові і, видається, окреслювалися важливі наукові тенденції. Щиро вдячні усім, хто долучилися до організації та змістового наповнення семінару, адміністрації Університету державної фіскальної служби й особисто Павлові Володимировичу Пашку та особливо Тетяні Миколаївні Сукаленко і Олені Віталіївні Чорній – за запрошення й можливість взяти участь у роботі семінару, Наталії Іванівні Зикун – за високий рівень, глибину наукової дискусії та чудову модерацію заходу, Віктору Михайловичу Бріцину, Ірині Андріївні Казимировій, Марії Іванівні Вакулич – за плідну роботу й чудові наукові обрії та перспективи. Сподіваємося на нові наукові зустрічі».

Балабан Олена Олександрівна, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри загального мовознавства і германістики факультету іноземної філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова: «Вчора мала можливість взяти участь у прекрасному науковому заході – VI Міжвузівському науково-практичному семінарі «Тенденції та перспективи формування професійної лексики», який вже вшосте проводить кафедра української словесності та культури Університету державної фіскальної служби України. Хочу відзначити щирість, відвертість та самовідданість, з якою це дійсно Свято Науки було організоване. Усі учасники конференції мали змогу представити свої доповіді, обговорити питання з наукових проблем, якими вони займаються, дати відповіді на запитання та встановити нові знайомства. Я вперше відвідала місто Ірпінь і цей виш, і хочу сказати, що сподобалось все: від керівництва Університету до його корпусів та кампусів. Дуже дякую організаторам за чудову організацію цього наукового заходу, за доброзичливу атмосферу та гостинність».

Руденко Світлана Миколаївна, к.філол.н., професорка Харківського державного університету харчування та торгівлі (м. Харків) наголосила: «Цей форум щотравня стає осередком обговорення найактуальніших питань української термінології та професійного мовлення».

Черговий раз захід пройшов дуже ефективно не лише завдяки представницькому колу доповідачів і високому науковому рівню учасників, а й підтримці керівництва Університету, організаторському хисту та професіоналізму в проведенні семінару викладачів кафедри української словесності та культури. У його ході науковці змогли обмінятися поглядами на вирішення найбільш актуальних мовознавчих проблем, обмінятися корисною інформацією та продемонструвати здобутки студентської молоді, яка працює під їхнім керівництвом. Учасникам семінару Ірпінь надовго запам’ятається динамічним, конструктивним науковим спілкуванням та щирою теплою атмосферою гостинності».


ВИБІР РЕДАКТОРА
СВІЖІ НОВИНИ
АРХІВ
bottom of page