top of page

Викладачі та студенти Університету ДФС України взяли участь у «Тижні психології» у межах святкування


18 – 21 квітня професорсько-викладацький склад кафедри психології та соціології Університету ДФС України, члени клубу соціально-психологічних досліджень «Інсайт» та слухачі курсів з вивчення психології взяли участь у «Тижні психології» у межах святкування 70 років наукової діяльності Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

Інститут психології працює над здійсненням фундаментальних, прикладних, пошукових та інших наукових досліджень, спрямованих на розв’язання актуальних методологічних, теоретичних і прикладних проблем психологічної науки та практики.

Викладачам кафедри психології та соціології: к.пед.н., доценту І.О. Пєтуховій, ст. викладачу Н.В. Давиденко та к.психол.н., доценту, професору кафедри Р.А. Калениченку найбільше із тренінгів та майстер-класів «Тижня психології» сподобалися такі заходи: презентація методичних посібників "Психологічна допомога постраждалим внаслідок кризових травматичних подій" та "Психологічна допомога дітям в кризових ситуаціях: методи і техніки", підготовлених до публікації лабораторією консультативної психології та психотерапії, за редакцією З.Г. Кісарчук. Презентацію вела Зоя Георгіївна Кісарчук, завідувачка лабораторії консультативної психології та психотерапії.


Увагу викладачів Податкового університету привернув також майстер-клас «Технологія попередження та подолання професійного стресу», який

провела Людмила Миколаївна Карамушка, заступник директора з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор, Президент Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці.


Під час проведення майстер-класу застосовувалися такі інтерактивні техніки: “мозковий штурм”, робота в малих групах, групова дискусія, презентації книг та ін.

Найбільший інтерес і дискусію викликали питання, які стосувалися “спільних” і “відмінних” стресорів у діяльності студентів і викладачів вищих навчальних закладів та можливих “бар’єрів”, які можна виставити на шляху їх впливу.

Окрім осмислення безпосередньо проблеми професійного стресу, майстер-клас сприяв ще і встановленню партнерської взаємодії між викладачами і студентами та подоланню певних стереотипів, які існують між даними професійними категоріями. Це був ще один крок до профілактики професійного стресу у вищих навчальних закладах.

Монографія-дослідження «Чинники професійного вигорання працівників ДФС України» Л.М. Карамушки, О.І. Бондарчук та Т.В. Грубі активно використовується у роботі кафедри психології та соціології нашого університету.


ВИБІР РЕДАКТОРА
СВІЖІ НОВИНИ
АРХІВ
bottom of page