У ході Міжнародної науково-практичної конференції обговорили актуальні питання в контексті інтеграці
8-9 квітня в Університеті ДФС України пройшла I Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Інтеграція України до Європейського Союзу. Проблеми та перспективи здійснення реформ очима молодих науковців».
З привітальним словом до присутніх звернулися: заступник начальника факультету підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників податкової міліції В.А. Некрасов; директор навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи М.О. Кужелєв; депутат Ірпінської міської ради і політтехнолог М.В. Плешко; проректор з навчальної та наукової роботи О.А. Шевчук; начальник кафедри управління, адміністративного права і процесу та адміністративної діяльності УДФСУ, д.ю.н., професор, полковник податкової міліції О.П. Рябченко; віце-президент Всеукраїнської асоціації випускників та ветеранів НУДПСУ В.В. Чмелюк та інші.
У ході пленарного засідання до обговорення проблемних питань щодо інтеграції України до Європейського Союзу долучилися науковці з різних навчальних закладів України та Європи. Завітали на конференцію й гості з Німеччини, зокрема: податковий консультант, адвокат доктор Філіп Вольфанг Бокс; член Спілки податкових консультантів ТОВ «Albers» Берхард Куппер та адвокат Давид Шнайдер.
Програма конференції проходила в рамках шести секцій:
Європейський Союз: історія, політика, управління.
Інтеграція України до ЄС: сучасний стан, проблеми та перспективи подальшої співпраці.
Державна служба в Україні відповідно до європейських стандартів.
Національна безпека України в умовах євроінтеграції.
Публічне управління в умовах євроінтеграційних процесів.
Актуальні питання освітніх реформ для підвищення конкурентоспроможності українських фахівців на європейському ринку праці.
Молоді науковці у своїх дослідженнях надали пропозиції щодо осмислення реформи публічного адміністрування із врахуванням зарубіжного досвіду й потенціал його впровадження в Україні. Так, одна з найгостріших проблем – сучасне державотворення. Тому постає потреба в якісному оновленні законодавства, реформуванні державного управління та внесенні змін до системи виконавчих органів.
У результаті проведеної конференції науковці та практики дійшли висновку, що варіантом виходу із нинішньої ситуації стане скорочення адміністративного апарату й коштів на його утримання та осучаснення системи професійної підготовки державних службовців. Також акцентовано на залученні на держслужбу громадських активістів та бізнесменів. Важливим залишається запровадження інформаційних технологій «Електронний державний службовець» і «Національна база даних електронних особових справ державних службовців». Крім того, необхідна прозорість процедури прийняття державними органами рішень, забезпечення участі громадян у процесі їх підготовки.
Закінчився науковий захід нагородженням учасників грамотами та подяками, а також калейдоскопом пісенних і танцювальних виступів у виконанні творчих колективів Центру творчого розвитку та виховання студентів «Сузір’я».