Відбувся семінар на тему: «Впровадження кейс-методу в навчальний процес: об’єктивна необхідність, ви
Кафедра фінансів Навчально-наукового інституту фінансів та банківської справи 30 березня 2016 року провела черговий, цього разу, науково-методичний семінар на тему: «Впровадження кейс-методу в навчальний процес: об’єктивна необхідність, виклики, шляхи вирішення (на прикладі дисципліни «Навчальний практикум з Фінансів»)» .
Захід викликав інтерес з боку проферсько-викладацького складу не тільки ННІ ФБС, а й представників інших інститутів Університету Державної фіскальної служби України. Зокрема, серед присутніх були: М.О.Кужелєв, О.Д.Гордей, В.В.Пилипів, М.О.Житар, М.Д. Бедринець, Т.В.Бугай, Л.П.Довгань, В.П.Биховченко, Д.Б.Клименко, Л.О.Недашківська, О.А.Ліснічук,
А.В. Суханова, С.В.Мовчун, Л.А.Ліхтенштейн. У вступній промові професор кафедри фінансів доктор економічних наук О.Д.Гордей наголосила на необхідності впровадження новітніх методів у навчальний процес. Вона зазначила, що кейс-метод активно використовується у світі вже тривалий час і зарекомендував себе, як прогресивний. Актуальним до впровадження він є тому що дає можливість студентам більш глибоко розуміти дисципліну, що вивчається, використати міжпредметні зв’язки у оволодінні нею; спонукає студентів до розвитку таких компетенцій, як креативність, творчий підхід, робота в команді, дослідницькі нахили тощо. Зрештою, головною компетенцією є вміння навчатися самостійно. З доповіддю виступила старший викладач кафедри фінансів Л.А.Ліхтенштейн. Виступ містив перелік викликів, що постали в царині освіти не тільки в Університеті, а й в Україні та світі загалом. Зокрема, доповідач звернула увагу на те, що проблемами реформування освітнього процесу переймаються і такі провідні країни світу, як Німеччина, Швейцарія, Велика британія, США. Підтвердженням цьому є той факт, що на останньому Всесвітньому економічному форумі у Давосі була виділена окрема дискусійна панель для обміну думками з цього приводу. Оновні завдання, які має вирішувати сучасна система освіти, це виховання таких якостей у випускника університету, як креативність, володіння базовими знаннями (мова, математика, інформаційні техології), ставити правильні запитання, вміння працювати в команді і вчитися протягом усього життя.Далі доповідачем було представлено методику впровадження кейс-методу для опанування дисципліни Фінанси. Кейс в перекладі з англійської означає ситуація. Побудований він на реальних даних економічного середовища країни. Послідовне виконання конкретного кейсу дає, з поміж іншого, практичні навички здобувачам освіти.Доповідач поділився баченням струтури самого кейсу, технологією його виконання (зміст процесу і час на виконання кожного етапу); рекомендаціями для викладачів та студентів. Продемонстровано було зміст кейсів, що охоплюють тематику дисципліни Фінанси; тести для теоретичної частини практикуму; електронний журнал фіксації оцінки діяльності студентів тощо.У підсумку, після дискусії між учасниками семінару, присутні дійшли висновку, що представлену методику варто впроваджувати в навчальний процес. Наразі необхідно всіляко сприяти новітнім інструментам, яким є кейс-метод. Водночас слід постійно моніторити процес впровадження для усунення недоліків у майбутньому і вдосконалення.