Співпраця кафедри кримінального права та кримінології з Державним департаментом пенітенціарної служб
Співпраця передбачала обговорення питання підготовки проекту договору співробітництва у сфері надання освітніх послуг як працівникам пенітенціарної системи так і особам які засуджені до позбавлення волі.
Від Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН були присутні – Директор інституту, доктор педагогічних наук, професор Лариса Борисівна Лук’янова. Від Державного Департаменту пенітенціарної служби України: начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими Ігор Васильович Андрушко; заступник начальника відділу освіти засуджених Лариса Василівна Полянська.
Проект передбачає організацію курсів дистанційного навчання для пенітенціарної системи з метою надання заочної чи заочно-дистанційної освіти особам, відбиваючим покарання і які мають середню, спеціальну чи вищу освіту (повну чи неповну) а також мають бажання змінити базову професію або підвищити кваліфікацію чи пройти перекваліфікацію в період відбування термінів засудження. Коло запропонованих спеціальностей для надання освіти у формі заочно-дистанційного навчання може включати кілька напрямів, а саме:
Технічно-інженерний напрям («комп'ютерні науки» – спеціальності «інформаційні управляючі системи і технології», «кібербезпека» тощо);
Економіко-соціальний напрям («економіка і підприємництво» – спеціальності «економічна кібернетика» і «соціальна робота»);
Правовий напрям («правознавство» – спеціальності «нотаріат», «податковий консультант»).
Організація курсів дистанційного навчання в межах закладів пенітенціарної системи орієнтуватиметься на використання виключно дистанційної форми організації освітніх процесів, тобто всі без виключення стадії навчання повинні реалізовуватись без прямого контакту з контингентом дистанційного навчання, включаючи й фази здавання державних іспитів та надання відповідних дипломів і сертифікатів. В якості технічних засобів навчання планується використання широкого кола технічних засобів комп'ютерної і комунікаційної техніки з можливостями підключення до Інтернет (комп'ютерні класи, онлайн-ТВ, планшети, смартфони, комунікатори, мобільні телефони). У випадку обмежень щодо підключення до Інтернет передбачаються можливості розсилки навчальних матеріалів через пошту та різноманітні форми контрольованої поштової переписки.
Маючи потужний науковий потенціал пропонується співпраця з наступних профільних питань: проведення наукових досліджень потужною профільною кафедрою кримінального права та кримінології: кримінально-виконавчого права; керівництво науковою діяльністю та навчання працівників пенітенціарної служби, підвищення їх кваліфікації; дистанційне навчання засуджених; .проведення тематичних лекторіїв для ув”язнених; надання правової допомоги (роз”яснень).
Таким чином, кафедра кримінального права та кримінології активно налагоджує співпрацю з різними органами державної влади та установами задля забезпечення якісної практичної підготовки майбутніх фахівців та підвищення іміджу університету на національному та міжнародному рівнях.