top of page

Науковці-психологи обговорили актуальні проблеми психологічної та соціальної адаптації в умовах криз


24 березня у конференц-залі університету кафедрою психології та соціології ННІ гуманітарних наук УДФС України було проведено Міжвузівський науково-практичний круглий стіл на тему «Актуальні проблеми психологічної та соціальної адаптації в умовах кризового суспільства».

Для участі у заході надійшло 30 наукових доповідей від 41 учасника з різних навчальних, наукових закладів та установ України, серед яких:

Університет державної фіскальної служби України;

Національна академія внутрішніх справ України;

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського;

Київський національний університет будівництва і архітектури;

Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова;

Київський національний торговельно-економічний університет;

Міністерство оборони України;

Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України та інші.

Робота наукового заходу проходила за такими напрямами:

1. Соціально-філософське осмислення проблеми адаптації в умовах кризового суспільства;

2. Соціологічний та соціально-психологічний виміри адаптації особистості в сучасних умовах;

  1. Адаптація особистості як соціально педагогічна проблема.

Проблеми адаптації працівників новоствореної поліції розкрив у своїй доповіді «Психологічні проблеми професійної адаптації працівників патрульних підрозділів національної поліції України» Сергій Іванович Корсун – к. психол. н., доцент, професор кафедри психології та соціології Університету ДФС України. Проаналізувавши результати роботи цього підрозділу, доповідач визначив причини незадовільної роботи і зазначив, що для успішного проведення реформ потрібно залучати фахівців у даній галузі та прислухатися до їх думки. Учасники круглого столу повністю підтримали виступаючого.

Проблемі «донбаського синдрому», необхідності психологічної допомоги людям, які пережили жахи війни, була присвячена доповідь к. психол. н., доцента, профессора кафедри загальноправових і психологічних дисциплін факультету підготовки кадрів для Національної гвардії України Національної академії внутрішніх справ – Олени В'ячеславівни Іванової, «Психологічні наслідки воєнних дій на сході України – «донбаський синдром»».

Точку зору досвідченого практика на проблеми адаптації і навчання підрозділів поліції, військовослужбовців та спортсменів присутні мали змогу почути від Бориса Борисовича Шаповалова – к. психол. н., доцента, наукового співробітника Інституту проблем виховання НАПН України; полковника Міжнародної академії поліції, президента Поліцейського центру бойових мистецтв «Закон і порядок». Він поділився своїм досвідом командира бойового підрозділу у складі миротворчої місії у Абхазії, Боснії та Герцоговині. За 3 роки перебування у Боснії, його підрозділ не втратив жодного бійця та жодної одиниці техніки. Борис Борисович розповів про систему підготовки особистості до екстремальних ситуацій, про необхідність комплексного підходу до підготовки кваліфікованих бійців та поліцейських, коли не можна забувати про жодну із 6-ти сторін цієї підготовки, а особливо – психологічну і філософську, які розглядають важливі питання відношення до смерті – своєї і чужої.

Також на засіданні обговорювалисьтеми діяльності експертної служби системи МВС України; впливу травматичної ситуації на офіцерів, які брали участь в АТО та тема допомоги постраждалим від торгівлі людьми в Україні.

Доповіді всіх учасників круглого столу увійшли до збірника наукових праць «Актуальні проблеми психологічної та соціальної адаптації в умовах кризового суспільства».


ВИБІР РЕДАКТОРА
СВІЖІ НОВИНИ
АРХІВ
bottom of page