VІІI Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Новітні інформаційні технології в екон
16 березня відбулась VІІI Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Новітні інформаційні технології в економічній діяльності», яка проходила під егідою Навчально-наукового інституту інформаційних технологій та менеджменту в Університеті ДФС України (УДФСУ). Основною метою конференції є активізація наукової діяльності студентської молоді, поглиблення міжнародних зв'язків і співпраці з вузами партнерами, між студентами і курсантами, науковцями та викладачами у сфері наукових досліджень проблем розвитку інформаційних систем і технологій та їх впливу на економічні процеси в умовах побудови інформаційного суспільства в України.
Відкриваючи конференцію, в.о. ректора Університету ДФС України, д.е.н., професор П.В. Пашко зазначив актуальність тематики конференції в контексті розвитку ІТ-стратегій суспільства, що однозначно засвідчують про перспективи ІТ-майбутнього в економічній діяльності, в процесах накопичення та розпорядження наявною інформацією в надвеликих обсягах разом із застосуванням новітніх інформаційних технологій, що охоплюють усі галузі суспільної діяльності, у тому числі фіскальну сферу, податкові та митні процедури.
Також вітальним словом до учасників конференції звернувся С.П. Ріппа, д.е.н., професор, директор інституту інформаційних технологій та менеджменту Університету ДФС України, який зазначив, що сьогоднішня конференція вперше проведена в межах новоствореного інституту, є відкритим форумом для обговорення актуальних проблем та дискусій в області сучасних ІТ, передбачає обмін результатами наукових досліджень з можливостями публікації у збірнику та подальшою орієнтацією на повномасштабні серйозні наукові журнали та інші видання і, одночасно, апробацією майбутньої бакалаврської і магістерської тематики студентських досліджень.
Після заслуховування доповідей і дискусії члени оргкомітету й присутні були приємно вражені рівнем підготовки, оригінальністю викладення проблем та якістю наукових доповідей учасників конференції, що також засвідчує вагомість студентських напрацювань, їх орієнтацію на актуальні проблеми й виклики сучасної економіки та апробацію результатів наукової проблематики.
Безпосередню організацію заходу забезпечила кафедра інформаційних систем і технологій Університету ДФС України, яку очолює к.е.н., доцент В.А. Одинець Також у конференції взяли участь кафедри Університету ДФС України, а саме: кафедра інтелектуальних управляючих та обчислювальних систем, кафедра економічної кібернетики, кафедра вищої математики. На конференції працювали 4 секції – Інформаційних систем моніторингу і моделювання соціально-економічних та екологічних процесів; Інформаційних систем: проектування, аналіз, супроводження і захист інформації; Прикладних задач моделювання економічних процесів і Математичних моделей економічних процесів.
Загалом у роботі конференції взяли участь понад 130 учасників (викладачів, науковців та студентів) та 11 навчальних та наукових закладів (як співорганізаторів, так й співучасників). Активно співпрацювали у ході конференції такі заклади – Грузинський учбово-консультаційний центр відкритої освіти (Грузинський УКЦОО) МАУП (Грузія); Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем НАН України, Міжрегіональна Академія управління персоналом, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Київський Університет імені Бориса Грінченка, Уманський національний університет садівництва тощо.
Усі наукові доповіді, що доповідались під час засідань, мали високий науковий рівень і викликали жвавий інтерес аудиторії. Поміж найкращих доповідей можна відзначити наступних студентів: Людмилу Ружу (УДФСУ) з доповіддю англійською «Arrow-Debreu model of general equilibrium» (науковий керівник (нк к.п.н., доц. Столярова T.O.); Тетяну Будзар (УДФСУ) – «Інформаційні технології у фінансовому менеджменті» (нк Столярова Т.О.); Віктора Дубенкова (УДФСУ) – «Аналіз використання математичних методів при вивченні економічної категорії «заробітня плата» (нк к.ф.-м.н., доц. Мамонова Г.В.); Альону Карпин (УДФСУ) – «Керований стійкий розвиток як бажана альтернатива цивілізаційного розвитку» (нк к.т.н., доц. Мамченко С.Д.); Тетяну Федорчук (УДФСУ) – «Електронні гроші, їх переваги та недоліки» (нк Столярова Т.О.); Богдана Чернія (УДФСУ) – «Функціональне забезпечення інформаційної системи податкової служби» (нк Столярова Т.О.).
За підсумками роботи конференції, підготовлено електронний збірник наукових праць, що містить 82 тези, який оприлюднено на веб-сайті інституту (http://fitm.asta.edu.ua).