Сучасний бухгалтер – це еліта серед управлінців
24 лютого до 20-річниці створення ННІ обліку, аналізу та аудиту відбулась IV Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів та студентів «Стан та перспективи розвитку бухгалтерського обліку в Україні».
На щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції, організатором якої традиційно виступила кафедра бухгалтерського обліку, були розкриті актуальні теми, насичені особистим досвідом доповідачів. Модератором заходу була доцент кафедри бухгалтерського обліку Т.І. Тесленко.
Значущість події обумовила представництво поважних гостей конференції: директор ННІ обліку, аналізу та аудиту Н.П. Мацелюх; професор Національної академії статистики, обліку та аудиту В.П. Пантелеєв; директор аудиторської компанії фірми «Ажур-аудит» Т.І. Ковтун; керівник навчального центру ТОВ «Корпорація «Галактика» О.Є. Чернявська; керівник учбово-методичного відділу ТОВ «Інтелект-Сервіс» Я. Ю. Котляревська; завідувач кафедри бухгалтерського обліку Податкового університету Є.Ю. Шара; завідувач кафедри обліково-аналітичних баз знань В.О. Осмятченко. Також на конференції були присутні викладачі кафедри бухгалтерського обліку.
Вітаючи учасників заходу, в.о. ректора П.В. Пашко, проаналізував тенденції та перспективи податкового контролю, акцентувавши також увагу на подальших кроках до гармонізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі економіки у відповідності до європейських стандартів.
«Грамотно організований бухгалтерський облік як на рівні підприємства, так і на рівні цілої держави дозволяє уникати систематичних помилок бухгалтерії, негативно впливаючих на фінансовий стан підприємства і держави в цілому. Грамотна організація обліку – обов’язкова умова успішної та стабільної роботи підприємства», – наголосила Тетяна Ковтун.
В роботі конференції прийняли участь молоді вчені та студенти, які представили результати своїх наукових досліджень у сфері організації бухгалтерського обліку та відповідність змінам чинного законодавства для коректного відображення різних категорій операцій, запропоновані основні напрями розвитку бухгалтерської системи підприємств, з метою забезпечення корегування фінансового результату підприємства до оподаткування. Наукова дискусія дозволила окреслити найбільш актуальні напрями подальших досліджень.
Для участі у конференції було подано 64 заяви та одержано 68 тез (три з них у співавторстві) для формування Збірника матеріалів конференції.
Після завершення заходу учасники поділилися власним баченням розвитку бухгалтерської професії та новаціями у викладанні облікових дисциплін.