НАВЧАЛЬНО-НАУКОВІЙ ІНСТИТУТ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ ТА АУДИТУ
Навчально-науковий інститут обліку, аналізу і аудиту створений у 2015 році на базі обліково-економічного факультету.
Генеалогічне древо Навчально-наукового інституту обліку, аналізу та аудиту сягає корінням у 1961 рік, коли ще в Ірпіньському індустріальному технікумі поряд з технічними спеціальностями почали запроваджуватися економічні. У 1967 році розпочала навчання перша група студентів за спеціальністю «Бухгалтерський облік».
Довгий час підготовка бухгалтерів здійснювалася на «Відділенні переробки пластмас та бухгалтерського обліку». У 1978 році було створено окреме планово-економічне відділення, де велася підготовка економістів та бухгалтерів. Таким чином, до 1993 року здійснювалася підготовка молодших спеціалістів за спеціальністю «Бухгалтерський облік».
Початок 90-х років визначив стрімкий маршрут закладу: коледж-інститут-академія-університет-національний університет. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 січня 1996 року на базі Ірпінського індустріального коледжу створений Український фінансово-економічний інститут, і разом з ним обліково-економічний факультет та кафедра «Обліку і аудиту». З 1996 року по травень 2015 року підготовка бакалаврів, спеціалістів, магістрів за спеціальністю «Облік і аудит» здійснювалася на обліково-економічному факультеті Університету, як вищого навчального закладу ІV рівня акредитації.
Першим деканом обліково-економічного факультету була Еля Трохимівна Суханова, нині Заслужений Працівник Освіти України, кандидат економічних наук, доцент. Значний внесок в розвиток факультету внесли Н.П. Мацелюх, М.М. Теліщук, Л.А. Князька, Л.Л. Лазебник, Л.В. Онучак, А.П. Карасевич, Г.В. Мамонова, Ю.І. Мискін, Т.М. Громова.
Інститут досяг значних успіхів у науковій діяльності завдяки докторам наук, професорам: М.М. Семку, Є.П. Желібо, Г.Г. Старостенко, А.О. Чугаєву, А.В. Лісовому, Є.О. Сторожуку, А.В. Скрипнику, Є.В. Калюзі, В.П. Ніколаєву, Н.А. Гусятинській.
Нині, Навчально-науковий інститут обліку, аналізу і аудиту - це інноваційний освітньо-науковий центр, що відповідає сучасним вимогам та міжнародним стандартам якості та який забезпечує підготовку фахівців за напрямом « Облік і аудит» ( з 2016 р. – «Облік і оподаткування»).
Стратегічна мета діяльності інституту – підготовка кадрів за рівнями (бакалавр, магістр, доктор філософії (кандидат економічних наук)) для національної економіки в рамках реалізації освітніх, наукових і міжнародних програм університету, в тому числі і за цільовими програмами для успішної діяльності державної фіскальної служби України.
В своїй структурі інститут об’єднує освітню, наукову та міжнародну діяльність шести кафедр:
- кафедри бухгалтерського обліку (завідувач кафедри - к.е.н., доцент Євгенія Юріївна Шара);
- кафедри аудиту та економічного аналізу (завідувач кафедри - д.е.н., професор Андрій Васильович Лісовий);
- кафедри статистики та математичних методів в економіці (завідувач кафедри - к.е.н., доцент Тетяна Миколаївна Паянок);
- кафедри економічної теорії (завідувач кафедри - к.ф.н., доцент Іван Андрійович Максименко);
- кафедри вищої математики (завідувач кафедри - д.ф.-м.н., професор Микола Миколайович Семко);
- кафедри обліково-аналітичних баз знань (завідувач кафедри - д.е.н., професор Володимир Олександрович Осмятченко)*.
Облік і аудит – це визнана історією спеціальність, яка розвивається завдяки впровадженню новітніх технологій та формуванню нових компетенцій; дає унікальну можливість отримати сучасну економічну освіту, що поєднуючи багатогранні знання бухгалтера і аудитора, податківця і ревізора, менеджера і наукового працівника.
В межах напряму підготовки «Облік і аудит» («Облік і оподаткування») здобувачам вищої освіти пропонуються на вибір програми навчання :
Для підготовки бакалаврів:
- облік і аудит підприємницької діяльності;
- облік і контроль в організаціях та установах державного сектору економіки;
- облік і аудит у фінансових установах;
- податковий контроль і аудит;
- аудит державних фінансів;
- митний контроль та аудит.
По завершенню першого бакалаврського рівня є можливість вступити у європейський вуз для паралельного навчання в магістратурі, в тому числі і за спорідненими спеціальностями.
Для підготовки спеціалістів:
- облік і аудит підприємницької діяльності;
- податковий контроль і аудит.
Для підготовки магістрів:
- облік і аудит в управлінні підприємницькою діяльністю (в тому числі і з поглибленим вивченням іноземної мови);
- облік і аудит в управлінні бюджетними і фінансовими організаціями;
- управління інформаційними ресурсами в обліку;
- аудит і державний контроль в системі оподаткування;
- аудит державних фінансів;
- митний контроль та аудит;
- економічна експертиза.
По завершенню навчання за магістерськими програмами існує державний розподіл фахівців та адресне працевлаштування за укладеними угодами.
* Кафедра «Обліково-аналітичних баз знань» створена у 2015 році і має на меті посилити підготовку студентів бакалаврського та магістерського рівня в царині використання інформаційних технологій в обліку і аудиті.
Наші контактні дані:
08201, м. Ірпінь, вул. Університетська, 31, головний корпус УДФСУ каб. 256 (приймальня директора); телефон для довідок : (045-97)60-975; електронна адреса: oblik-dek@ukr.net
Загальна інформація
Керівний склад інституту
Мацелюх Наталія Петрівна
Директор Навчально-наукового інституту обліку, аналізу та аудиту
Відмінник освіти України (2008р). Нагороджена почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2001р,) почесною грамотою державної податкової служби України (2003) та пам’ятною медаллю національного університету державної податкової служби України « За внесок в розвиток Університету» (2014)
Науковий ступінь: кандидат економічних наук
Вчене звання: професор
Модулі та дисципліни: трансфертне ціноутворення, ціноутворення на споживчому та фінансовому ринках.
Сфера наукових інтересів: оподаткування в ціноутворенні, ціноутворення на ринку споживчих товарів і послуг , ціноутворення на фінансових ринках; коньюктурні механізми в розвитку ринку цінних паперів
У 1986 році закінчила Київський технологічний інститут легкої промисловості
У 1999 році закінчила Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана за спеціальністю «Фінанси і кредит» за програмою магістр ділового адміністрування.
В університеті працює з 1992 року.
У 2003 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Вплив податків на процеси ціноутворення в Україні».
У 2005 році отримала вчене звання доцента
У 2015році отримала вчене звання професора
Наукові та навчально-методичні праці: 96, з них 59 наукового та 37 навчально-методичного характеру, з яких 27 опубліковано в фахових наукових виданнях України та провідних наукових виданнях інших держав. Є автором одноосібної монографії та співавтором монографій, навчальних посібників, у тому числі з грифом МОН України.
Мартиненко Валентина Віталіївна
Заступник директора з навчально-методичної роботи
Науковий ступінь: кандидат економічних наук
Вчене звання: доцент
Модулі та дисципліни: економічна безпека національного господарства, макроекономіка, мікроекономіка, ціноутворення на фінансових ринках.
Сфера наукових інтересів: економічної безпека держави в умовах глобалізації
Закінчила Національний університет державної податкової служби України за спеціальністю «Облік і аудит». В університеті працює з 2008 року.
У 2014 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Зміцнення економічної безпеки національної економіки в умовах впливу глобалізації». У 2015 році отримала вчене звання доцента.
Наукові та навчально-методичні праці: 66, з них 29 наукового та 37 навчально-методичного характеру, з яких 12 статей у фахових наукових виданнях України та провідних наукових виданнях інших держав.
Рябчук Оксана Григорівна
Заступник директора з наукової роботи та міжнародних зв’язків
Науковий ступінь: кандидат економічних наук
Вчене звання: доцент
Модулі та дисципліни: організація і методика аудиту, аудит ефективності державних програм, аудит, аудит фінансово-господарської діяльності.
Сфера наукових інтересів: державне регулювання оподаткування доходів населення, державний фінансовий аудит.
Закінчила в 2002 році Академію державної податкової служби України за спеціальністю «Фінанси і кредит». В університеті працює з 1999 року.
У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Державне регулювання оподаткування доходів населення». У 2012 році отримала вчене звання доцента.
Наукові та навчально-методичні праці: 94,з них 35 наукового та 59 навчально-методичного характеру, з яких 20 статей у фахових наукових виданнях України та провідних наукових виданнях інших держав. Є співавтором 3 колективних монографій, навчального посібника з грифом МОН України, науково-практичного коментарю до Податкового кодексу України.
Дудко Вікторія Володимирівна
Заступник директора з виховної та профорієнтаційної роботи
Посада: старший викладач кафедри статистики та математичних методів в економіці.
Модулі та дисципліни: статистика, ЕМММ: економетрика.
Сфера наукових інтересів: статистичний аналіз і моделювання податкових надходжень.
У 1998 р. закінчила Український фінансово-економічний інститут за спеціальністю «Фінанси». В Університеті працює з 1998 р. Працює над написанням дисертаційного дослідження.
Кравченко Світлана Євгеніївна
Провідний фахівець Навчально-наукового інституту обліку, аналізу та аудиту
Закінчила Національний університет ДПС України у 2011 році за спеціальністю «Облік та аудит».
Працювала в органах державної фіскальної служби України різних рівнів.
В університеті працює з 2016 року.
Юр’єва Ірина Юріївна
Провідний фахівець вищої категорії Навчально-наукового інституту обліку, аналізу та аудиту
Закінчила Київський державний торгівельно-економічний інститут у 1995 році за спеціальністю «Економіка підприємства».
В університеті працює з1975 року.
Зарицька Ольга Іванівна
Провідний фахівець Навчально-наукового інституту обліку, аналізу та аудиту
Закінчила Академію ДПС України у 2006 році за спеціальність «Правознавство».
В університеті працює з 2001 року.