НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ГУМАНІТАРНИХ НАУК
Зростання ролі гуманітарної складової при підготовці сучасного конкурентоспроможного фахівця у галузі оподаткування актуалізувало необхідність створення Навчально-наукового інституту гуманітарних наук. Інститут створений як окремий структурний підрозділ Національного університету державної податкової служби України у квітні 2015 р.
Навчально-науковий інститут гуманітарних наук очолює доктор філософських наук, професор Мандрагеля Володимир Андрійович.
До складу Навчально-наукового інституту гуманітарних наук входять чотири кафедри:кафедра психології та соціології, кафедра філософії та політології, кафедра сучасних європейських мов, кафедра української словесності та культури. Крім того, в Навчально-науковому інституті гуманітарних наук функціонує соціологічна лабораторія та мультимедійні навчально-екзаменаційні комп’ютерні класи.
У Навчально-науковому інституті гуманітарних наук на постійній основі та за внутрішнім сумісництвом працюють 4 доктори наук і 31 кандидат наук, які забезпечують навчально-виховний процес та наукову підготовку студентів і аспірантів Національного університету ДПС України. Кафедра психології та соціології є випускаючою кафедрою майбутніх фахівців у сфері психології.
Основними завданнями Навчально-наукового інституту гуманітарних наук є: загальне керівництво, організація і контроль науковоїі методичної роботи,навчально-виховного процесу, міжнародної діяльностіта інших видів робіт, які здійснюються на кафедрах та в інших структурних підрозділах, що входять до складу Інституту.
Навчально-науковий інститут гуманітарних наук є осередком проведення міжнародних та міжвузівських наукових і науково-практичних конференцій, студентських наукових конференцій, круглих столів, форумів тощо.
Основними напрямами діяльності Інституту є: виконання наукових досліджень у гуманітарних галузях; підготовка кандидатів наук (докторів філософії); підготовка висококваліфікованих фахівців за ОКР «бакалавр», «магістр (спеціаліст)» гуманітарних галузей знань; проведення наукових конференцій та студентських олімпіад; видавнича діяльність; здійснення зовнішніх зв’язків тощо. Викладачі та співробітники Інституту сприяють здійсненню профорієнтаційної роботи, інтенсифікації процесу навчання та впровадженню у навчальний процес новітніх освітніх технологій; задоволенню потреб студентів в інтелектуальному, культурному, моральному та фізичному розвитку; розвитку студентського самоврядування, удосконалення методів і форм виховної роботи зі студентською молоддю.